Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Nokia Lumia 610 i zmiany dla wspieranych kodeków wideo


  Posiadacze Lumii 610 już znają większość obostrzeń które zostały narzucone z racji limitacji pamięci RAM i procesora 7x27a. Mniejsza liczba gier i aplikacji, które można zainstalować na tym modelu to nie wszystko. Co prawda są jeszcze inne niedogodności jak brak możliwości słuchania radia przez IHF ale brak wsparcia do konkretnych kodeków wideo wydaje się być bardziej ważny. Tytułowy model jak i inne w przyszłości, które mogą używać procesorów 7x27a niestety nie wspierają wszystkich możliwych kodeków dostępnych dla reszty z serii Lumia wyposażonych w procesory z serii 8x50 i 8x55.
  Aby umożliwić odtwarzanie wideo w telefonach wykorzystujących procesor 7x27a, wymogi podstawowe dla wszystkich urządzeń z systemem Windows Phone zostały ujednolicone ze sprzętową akceleracją kodeków obsługiwanych przez CPU tego właśnie typu.
  Aktualizacja do Windows Phone 7.5 ala refresh nie wniosła i nie zmieniała nic w dotychczasowej liście wspieranych kodeków dla urządzeń pracujących na procesorach 8x50 i 8x55. Pojawienie się modelu 610 pomniejszyło tą listę o trzy pozycje w odniesieniu do Lumii 710, 800 czy 900. Są to:  VC1 Advanced profile (a common WMV format)
  MPEG-4 Pt 2 Advanced-Simple profile
  MPEG-4 Pt 2 (for 512-MB devices)


  Poniżej znajdziecie pełny wykaz różnic w obsługiwanych kodekach pomiędzy urządzeniami z 8x50/8x55 i 7x27a
  Jak już wiemy formaty takie jak FLAC, RMVB czy OGG nie są wspierany przez system Windows Phone więc podobnie będzie w tym przypadku. Oczywiście znając różnicę pomiędzy zagadnieniem format a kodek możemy stwierdzić, że przy próbie odtworzenia pliku we wspieranym formacie ale zakodowanym kodekiem z poza listy bądź takim o nietypowych właściwościach może to uniemożliwić odtwarzanie bądź jeśli system udźwignie plik wideo, który ma zwiększoną rozdzielczość lub jasność to po operacji renderowania przyjemność z oglądania może ulec znacznemu pogorszeniu.

  Posłużę się teraz przykładem na podstawie aplikacji SuperTube, która oferuje użytkownikowi możliwość oglądania filmów w jednej z trzech dostępnych jakości; Low Quality (LQ), High Quality (HQ), or High Definition (HD). Model Lumia 610 jak i inne pracujące na procesorze 7x27a mogą tylko i wyłącznie przeglądać zawartość wideo przy ustawieniach Low Quality (LQ). Nie ma innej opcji wyboru co widać na poniższym zrzucie. W tym przypadku aplikacja już na etapie projektowania podlegała pod wymagania SDK 7.1.1  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Zmiany we wsparciu kodeków wideo dla procesorów 7x27a rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas