Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Polskie znaki diakrytyczne w Windows Phone 7.8

  Jak wiadomo póki co WP 7.8 nie posiada natywnie j. polskiego. Możemy go dodać za pomocą CABSendera, ale to nie do końca rowziązuje problem. Język polski co prawda pojawia się w systemie, ale w przypadku wyrazów z PL znakami diaktrycznymi (dla ignorantów: ą, ć, ś, ń, itd.) czcionka obecna w systemie je wyświetli, jednak nieprawidłowo, a różnicę od razu widać na ekranie. Znalazłem sposób na usunięcie tego problemu i jakiś czas temu opisałem go na XDA oraz na mojej stronie (encyklopediawindowsphone.pl), a teraz poproszono mnie o opisanie tutaj, co czynię.
  OCB
  Czcionki, z których korzysta nasz system noszą nazwę SegoeXXXX.ttf (poza tym korzysta z nich również system Windows stacjonarny). Pobrałem dzisiaj paczkę z tymi czcionkami, sprawdziłem ich nazwy i 6 z nich się powtórzyło z tymi, które mamy w folderze Windows w systemie Windows Phone 7.8 (w 7.5 też). Wyciągnąłem je z telefonu i porównałem z tymi pobranymi - no mówię Wam dramat - to nie mogło dobrze działać, spojrzcie sami (zgodnie z opisem - dwie górne to podgląd tych z telefonu, dwie dolne to te pobrane):

  No zasadniczo zaróno nazwy jak i wersję są te same, tylko skąd M$ wziął te zwalone fonty i wsadził do "wyciekniętej" wersji Windows Phone 7.8 (może specjalnie) - anyłej jak to mówią. Obecnie możecie śmiało pobierać paczkę z tego postu w wątku na XDA, wypakowujcie i kopiujcie do folderu Windows w telefonie nadpisując stare (wystarczy skopiować tylko poniższe 6):


  SegoeWP.ttf
  SegoeWP-Black.ttf
  SegoeWP-Bold.ttf
  SegoeWP-Light.ttf
  SegoeWP-Semibold.ttf
  SegoeWP-Semilight.ttf
  Kiedy już je skopiujecie, zróbice softreset telefonu - efekt murowany:
  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Polskie znaki diaktryczne w Windows Phone 7.8 rozpoczął Budniu Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas