Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • GAMEZONE: Contre Jour


  Witam Was w drugiej odsłonie cyklu GAMEZONE! Dzisiaj prezentuję Wam recenzję ujmującej gry Contre Jour. Serdecznie zapraszam Was do przeczytania  Gdy kończyłem recenzję Roll in the Hole zastanawiałem się, która gra zostanie zrecenzowana jako następna. Myślałem o Dragon Side: Crimson Story w którą grałem od kilku dni, lecz gdy djtonka dał mi znać, że pojawiła się nowa gra pobrałem wersję próbną i... zakochałem się. Tą grą było oczywiście Contre Jour, które jest produkcją niezwykłą. Dlaczego? Przekonacie się o tym w dalszej części tego tekstu.
  Czym jest owa wspaniała gra? Jest to produkcja zręcznościowo-logiczna. Zasady są podobne do wspomnianej już wyżej gry z Pandą PoPo w roli głównej. Musimy zebrać trzy światełka i wskoczyć do świetlistej dziury. W jaki sposób? Dzięki modyfikacji terenu, po którym toczy się owe oko, którym sterujemy. W późniejszych poziomach do pomocy dostajemy proce, linki, portale i inne ciekawe rzeczy, które pomagają nam w dotarciu do celu. Poziomów jest 120, które są podzielone na 5 różniących się od siebie światów. Poziom trudności jest różny, są banalne, które przejdziemy w mgnieniu oka, ale są takie, które są prawdziwą zagwozdką.
  Oprawa audiowizualna w grze stoi na bardzo wysokim poziomie, którego nie powstydziły by się gry typu premium na PC. Grafika jest utrzymana w ciemnej, stonowanej stylistyce. Mi na myśl przyniosła grę Limbo, którą również uważam za majstersztyk. Lecz to nie grafika, a wspaniała, jedyna w swoim rodzaju, piękna muzyka tworzy tą produkcję wyjątkową. Utwory (do pobrania tutaj) są naprawdę genialne i to tak naprawdę w nich są zawarte emocje i uczucia, które tworzą tę grę niezwykłą. To właśnie owa muzyka ujęła mnie od pierwszych chwil obcowania z ową produkcją i skłoniła mnie do zakupu. Nie wyobrażam sobie Contre Jour bez niej.
  W swoim życiu grałem w wiele gier. Jedne były lepsze, drugie gorsze. Ale z tych wszystkich gier mam swoją listę "Greatest Hits". Są na niej takie produkcje jak wspomniane już Limbo, czy pierwsza odsłona gry Fable. Contre Jour jest pierwszą mobilną produkcją, która znajdzie się na tej liście. Moim zdaniem warto wydać 10,49, bo moim zdaniem to nie wiele za obcowanie z takim dziełem sztuki, które na myśl przywodzi Małego Księcia, na którym, jak się dowiedziałem, wzorowali się autorzy oraz na co wskazuje jeden z achivmentów. Ja ze swojej strony serdecznie wam tę grę polecam. Jest genialna
  Kolejną grą, którą zrecenzuję będzie wspomniane już Dragon Side: Crimson Story
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas