Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
  • Sponsor

  • Lumia 820 vs Lumia 920. Skład surowcowy i pobór energii

    Patrząc na poniższe zestawienie o rodzaju materiałów użytych do budowy obu Lumii można odnieść wrażenie, że jedno jest kopią drugiego. Całość jest jak najbardziej prawdziwa, zawartość poszczególnych surowców jest identyczna. Co może dziwić porównując wymiary i specyfikację techniczną ale widocznie proporcje procentowe zostały zachowane identycznie.
    Zawartość metalu to aż 44% z racji wyłożenia całego korpusu ekranem wykonanym z tego właśnie materiału, który także pełni rolę masy w obwodzie elektrycznym. Przyciski fizyczne zapewne jak już wiecie są wykonane z materiałów ceramicznych i dlatego zawartość tego rodzaju składnika to 8%. Sama bateria jako rzecz to wkład 15-to procentowy ale waga obu jest oczywiście różna, to chyba zadanie dla matematyka.


    Kolejna bliźniacza charakterystyka. Pobór prądu w czasie czuwania i w trakcie prowadzenia rozmowy. Podane wartości pomiarowe zostały zarejestrowane przy połączeniu GSM na częstotliwości 1800MHz według europejskiej certyfikacji. Każda z Lumii zawiera inną ładowarkę w zestawie. Większa z Nokii sprzedawana jest z modelem AC-16, który to w stanie jałowym czyli nie podłączona do telefonu pobiera z sieci 0.15W. Natomiast w pudełku z modelem 820 znajdziemy ładowarkę AC-50 , która to jest aż pięciokrotnie mniej prądożerna.

    Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Skład surowcowy i pobór energii rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas