Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Ostatnie artykuły

 • Reklama

 • Zaklejamy dodatkowy mikrofon w Lumii 710

  Czy potrzebny do tego tutorial zapytacie bo zadanie wydaje się być proste. Macie dostęp do instrukcji serwisowej więc z rozbiórką nie powinno być problemu. W dodatku ten model jest wyjątkowo prosty do otwarcia. Miejsce lokalizacji samego mikrofonu też można łatwo odnaleźć po umiejscowieniu tylnego otworu obok kamery. Mimo wszystko przyda wam się wskazówka z małym tutorialem.

  Pytanie najważniejsze to po co to robić z nowym telefonem?
  Problemy z drugim mikrofonem to już tradycja w Nokii. Często gęsto jakość rozmów pogarsza się diametralnie z powodu złej redukcji szumów i w konsekwencji sprawia, że jakość rozmów jest mierna. Wcześniej w modelach z Symbianem serwis w pewnych okolicznościach usuwał problematyczny mikrofon a w niektórych modelach bywało ich nawet po 4 sztuki. Było to spowodowane brakiem skuteczności nowego oprogramowania. Czy w przypadku Lumii 710 też tak jest?

  Wcześniejsza moja koncepcja zakładał usunięcie na stałe mikrofonu dodatkowego. Dla pewnych z was mogło to być wykonalne z pewną ręką i odpowiednim sprzętem. Ale mając nadzieję na wyeliminowanie tego problemu w przyszłych aktualizacjach mikrofon po prostu zakleimy go. Efekt jest pozytywny, sprawdzałem osobiście. Możecie nakleić dwie warstwy taśmy dla większej pewności. W ten sposób unikniemy uszkodzeń na płycie i mając nadzieję na wspomnianą aktualizację będzie łatwo nam wrócić do oryginalnej konfiguracji. Szczęściarzom może nawet się udać wizyta w serwisie w ramach gwarancji jeśli sprawnie to wykonacie. Zaczynamy od rozbiórki według instrukcji z podanego wcześniej linku.

  Dość mały śrubokręt krzyżakowy do śrubek zwanych camera cross screw ułatwi nam odkręcenie wszystkich 11. Nie używajcie noży czy innych narzędzi znalezionych w kuchni. Po odkręceniu unosimy lekko tył i delikatnie pchamy panel w stronę przodu


  Po otwarciu sprawdźcie czy nie uszkodziliście styków od anteny GSM (osobiście urwałem kiedyś)


  Odsłonięta płyta główna umożliwia nam łatwy dostęp do mikrofonu dodatkowego


  Docięty do kształtu kawałek taśmy nanosimy przy pomocy pensety


  Delikatnie dogniatamy taśmę do powierzchni mikrofonu aby mieć pewność, że nie ma załamań


  Tak spreparowany telefon składamy w odwrotnej kolejności i wykonujemy połączenie testowe
  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Zaklejamy dodatkowy mikrofon rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas