Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
View RSS Feed

Niech prawo zawsze PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Zapisy w Karcie Gwarancyjnej nie mogą być sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem!

Rate this Entry
by , 11-02-2015 at 13:07 (3125 Odsłon)
Zgodnie z Art. 7. ustawy o prawach konsumenta* " Konsument nie może zrzec się praw przyznanych mu w ustawie. Postanowienia umów mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia ustawy są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy ustawy."
W temacie-
[S] NOWA Lumia 735 NAJTANIEJ 500zł !!
użytkownik SHT oferował do sprzedaży nową Lumię 735 z dwumiesięcznym okresem gwarancyjnym.
Tak krótki okres gwarancji wzbudził zainteresowanie Moderatora Globalnego Ami, który zadał pytanie "Dlaczego tylko 2 miesiące gwarancji?"
@ SHT odpowiedział "... Temat omawiany już na forum. W przypadku wymiany telefonu przez Autoryzowany Serwis Nokia okres gwarancyjny nie przedłuża się, tylko obowiązuje wg starego okresu gwarancyjnego lub 60 dni (zapis w karcie gwarancyjnej) w zależności od tego, który z tych okresów jest dłuższy... "

Nie mogłam odnieść się do powyższego w omawiany temacie, ponieważ wątek został już zamknięty, dlatego postanowiłam odnieść się do tego w tym miejscu.
Zapisy w Karcie gwarancyjnej nie mogą być sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem!
PRZYPOMINAM !
Zgodnie z Art. 7. ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta / Dz.U.2014, Póz. 827*/
Konsument nie może zrzec się praw przyznanych mu w ustawie. Postanowienia umów mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia ustawy są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy ustawy."


W sytuacji opisywanej przez SHT, należałoby zwrócić się pisemnie do gwaranta / w tym przypadku Microsoft/ z pismem powołującym się na przytaczany art.7 i żądaniem stosowania polskiego prawa, tj. art. 581 Kodeksu cywilnego, czyli, pełnego okresu gwarancji od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. A jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, termin gwarancji stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

W temacie "Odnowionej gwarancji" zapraszam do wpisu http://www.windowsmania.pl/blogs/ali...gwarancja-133/

Updated 11-03-2015 at 13:20 by ali_cja

Kategorie
Gwarancja producenta

Comments

Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas